SELT SUN PROTECTION SYSTEMS działa na rynku od 1980 roku. Jest liderem na rynku markiz, żaluzji fasadowych oraz refleksoli. Specjalizuje się w produkcji wewnętrznych i zewnętrznych systemów przeciwsłonecznych.Firma SELT zatrudnia 250 osób i dysponuje powierzchnią ponad 30 000 m2, na którą składają się parki maszynowe, magazyny, laboratoria i biura. W 2011 roku firma uruchomiła własną lakiernię proszkową i rozpoczęła budowę nowego kompleksu biurowo-maszynowego o dodatkowej powierzchni 27 000 m2. Dzięki temu zatrudnienie firmy wzrośnie o kolejne 100 osób, a nowy obiekt przewidziany jest pod łączne zatrudnienie ponad 300 osób.

Firma Selt znajduje optymalne i indywidualne rozwiązania dla każdej szklanej powierzchni tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dynamiczny rozwój firmy oraz towarzyszące temu duże inwestycje w zakresie produkcji, logistyki i składowania wyrobów pozwoliły zająć pozycję wśród czołowych producentów europejskich. Gwarancją jakości produktów są odpowiednie aprobaty techniczne, atesty ITB oraz zgodność z normami europejskimi, co poświadczają znaki CE.

Ważniejsze realizacje:

Ambasada Rosyjska we Wiedniu, Telewizja RTBFw Charleroi, Ratusz Miejski w Oslo, jachty motorowe Galeon, Stadion Narodowy w Warszawie, Stadion PGE Arena w Gdańsku, Opera Leśna w Sopocie.